O nas

Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” (ICZMP) jest unikatowym w skali kraju ośrodkiem badawczym, świadczącym profesjonalną pomoc medyczną na obszarze dwóch kompleksów szpitalnych: ginekologiczno-położniczego i pediatrycznego, oferującym szeroki zakres usług diagnostycznych. W 2018 roku zostało hospitalizowanych 52 000 pacjentów oraz udzielono 56 000 porad ambulatoryjnych.

Instytut prowadzi szeroką i dynamiczną działalność naukową oraz dydaktyczno-szkoleniową. Współpracuje z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwem Zdrowia, Polską Akademią Nauk, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego oraz bierze udział w ogólnokrajowych programach profilaktycznych.

Zakres działalności naukowej, badawczo-rozwojowej Instytutu ,,CZMP”

• prowadzenie badań naukowych i prac rozwojowych, w szczególności w zakresie nauk medycznych
  • przystosowanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych do potrzeb praktyki
  • wdrażanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych
  • uczestniczenie w systemie ochrony zdrowia poprzez udzielanie świadczeń zdrowotnych, w szczególności świadczeń profilaktycznych, diagnostycznych oraz leczniczych szpitalnych i ambulatoryjnych
  • prowadzenie działalności polegającej na opiniowaniu produktów kosmetycznych, spożywczych i przemysłowych, a także świadczenie usług hotelarskich, w szczególności dla rodziców i opiekunów dzieci, którym Instytut udziela świadczeń zdrowotnych.